Go Green! Zielone floty w browarach

W browarnictwie coraz częściej odchodzi się od wózków spalinowych na rzecz elektrycznych. Jakie pojazdy akumulatorowe znajdują zastosowanie w branży piwowarskiej i najlepiej radzą sobie w typowych dla jej specyfiki zadaniach?

 

Ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozwój technologii baterii trakcyjnych oraz zwiększenia możliwości i osiągów elektrycznych wózków widłowych. Liczne przykłady pokazują, że w browarach stały się one domyślnym rozwiązaniem intralogistycznym.

 

Jak wózki akumulatorowe radzą sobie z paletami pełnymi puszek? Jakie konkretnie modele znajdują zastosowanie w przemyśle piwowarskim i jakie wyposażenie dodatkowe jest szczególnie przydatne w tej branży?

 

RX 60 z podwójnymi widłami - obsługa magazynu i procesów wewnętrznych

ECU

Elektryczne wózki widłowe z serii RX 60 o udźwigu od 3,5 do 5,0 ton są wykorzystywane w browarach przede wszystkim w pobieraniu towarów z magazynu i ich odkładaniu, wsparciu procesów wewnętrznych, a w przypadku ciężarówek ładowanych od boku – także w ich obsłudze. Wysoki udźwig resztowy i wysokość podnoszenia sięgająca 7 metrów umożliwiają efektywne sztaplowania pełnych piwa palet i krat. W połączeniu z podwójnymi widłami pozwala uzyskać to wysoką wydajność pracy.

RX 20 – praca na rampach i w magazynie

Dzięki kompaktowej konstrukcji i dużej wydajności pracy czołowe wózki elektryczne STILL RX 20 sprawdzają się zarówno w załadunku i rozładunku ciężarówek, jak i w obsłudze magazynu produktów gotowych. Dostępność w wariantach z błyskawicznie ładującymi się bateriami litowo-jonowymi zapewnia optymalne wykorzystanie wózków w zakładach pracujących w trybie wielozmianowym. Chętnie wyposażane są one także w dodatkowe systemy oświetlenia z reflektorami LED czy niebieskim światłem bezpieczeństwa sygnalizującym kierunek ruchu.

EXU-S – załadunek i rozładunek ciężarówek, kompletacja towaru

exu-s

Alternatywą dla kompaktowych elektrycznych wózków czołowych w zakresie załadunku i rozładunku ciężarówek są wózki unoszące z platformą dla operatora, takie jak na przykład EXU-S 22. Dzięki odpowiednio wyprofilowanemu podwoziu charakteryzują się one doskonałą zwrotnością na rampach. Kompaktowe rozmiary i wysoka wydajność sprawiają, że mogą być one z powodzeniem wykorzystywane także do kompletacji towaru dla klienta.

Polecane artykuły

Westerwald wybiera elektryki

W ostatnich latach firma Westerwald-Brauerei wprowadziła szereg ekologicznych innowacji. Jedną ze zmian było przejście z pojazdów napędzanych LPG na elektryczne wózki widłowe. W ich efekcie browar w 100% korzysta z energii odnawialnej.

Grupa Żywiec: Dozbrojenie browarów

Grupa Żywiec zmodyfikowała model biznesowy, dążąc do maksymalizacji zysków dzięki zwiększaniu marży i redukcji kosztów. W nową strategię wpisała się modernizacja floty pojazdów transportu wewnętrznego zrealizowana wspólnie ze STILL Polska.